Učenci 1., 2. in 3. razreda smo se tudi letos prelevili v šivilje in krojače. Na obisk smo povabili šiviljo ga. Sonjo Rupar, ki nam je s svojim zanimivim prikazom šivanja pričarala poklic šivilje še bolj privlačen. Pokazala nam je kako deluje šivalni stroj, kakšne pripomočke potrebuje šivilja in kako šiva. Letos je s seboj prinesla še nedokončano lutko. Hitro smo spoznali, da je to maček Muri, o katerem sta nam prebirali in pripovedovali že učiteljici. Do konca smo ga napolnili s polnilom, Sonja pa ga je še sešila in ga oblekla v njegov značilen moder brezrokavnik. Kaj bi bilo lahko še lepšega kot to, da je bila pred nami zelo zanimiva naloga – sešiti smo morali mačka Murija. Prvošolci smo naredili bralno znamenje in ga obšili, drugošolci smo izdelali obešanko in tretješolci ročno lutko – vsi seveda našega mačka Murija. Verjetno se sprašujete zakaj ravno mačka Murija. Sedaj vam lahko že razkrijemo. Letošnje leto bo maček Muri naš spremljevalec pri branju. On namreč zelo rad bere. Najraje od vsega pa posluša zgodbe. Tako bo naš izdelek uporaben celo šolsko leto, saj nas bo spremljal pri vseh minutkah, ki jih bomo namenili branju.