Učenci 1., 2. in 3. razreda smo se pred počitnicami družili še na lutkovnem dnevu. Spoznali smo, kako nastane lutka, scena in prava lutkovna predstava. izdelovali smo lutke iz različnih materialov. Prvošolci smo izdelali marioneto iz papirja, drugošolci ročno lutko iz nogavice, tretješolci pa lutko na palici iz odpadne plastenke. Nastale so izvirne lutke, ki smo jim na koncu v predstavi vdahnili še dušo. Izdelali smo tudi sceno iz odpadne kartonske embalaže. Da pa smo še bolje spoznali kako izgleda prava lutkovna predstava, pa smo si ogledali predstavo Bobek in barčica, ki so jo zaigrali učenci gledališkega krožka pod mentorstvom učiteljice Marte Gornik. Nad predstavo smo bili zelo navdušeni. Dala nam je pravi navdih za izvedbo naših predstav, s katerimi smo se predstavili sošolcem. Dan je minil hitro in veselimo se že, da bomo predstavo lahko zaigrali tudi ostalim.