V četrtek smo se otroci iz skupine Žogice  s kombijem odpeljali v Poljane. V telovadnici smo se najprej udeležili gibalnic, ki jih za otroke iz vrtca vsako leto pripravijo učenci OŠ Poljane.

Po malici v šolski jedilnici smo se odpravili še v Šubičevo hišo. Boris Oblak nas je na igriv način popeljal po hiši in nam obenem razkril veliko novega. Ogledali smo si pripomočke in orodja , ki so jih nekoč  uporabljal slikarji in rezbarji, ogledali smo si kako nastane freska in koliko truda je potrebno, da nastane bogato izrezljan okvir, ki se ga na koncu pozlati s kot dih tankimi zlatimi lističi. V črni kuhinji je bilo temno in dišalo je po klobasah, ki so visele pod stropom. Nekaj starega orodja v kuhinji smo znali poimenovati, vsega pa ne. Ob koncu smo si na hodniku ogledali še karikature, med katerimi jih je kar nekaj , ki jih je ustvaril naš vodič po Šubičevi hiši, Boris Oblak. Ob majhni pomoči so otroci na sliki prepoznali našega rojaka, slikarja Antona Ažbeta.

Polni vtisov smo se s kombijem vrnili v vrtec in še med kosilom premlevali kaj vse smo doživeli in videli.