V tem mesecu se otroci iz obeh skupin našega vrtca seznanjajo o skrbi za varovanje okolja, ločevanju odpadkov, njihovi predelavi in možnosti ponovne uporabe.

Z namenom, da bi različen nestrukturiran material koristno uporabili tudi otroci, smo v tednu od 10. do 14. aprila imeli igro in ustvarjanje s tem materialom. Otroci so pri tem uživali in našli različne možnosti uporabe. Igrač niso prav nič pogrešali saj jim je bila igra z najrazličnejšimi sredstvi in snovmi veliko bolj zanimiva, zabavna in prijetna. V njej so se sproščali, razvedrili in si razvijali domišljijo. Nestrukturiran material so uporabili tudi za razgibavanje in ustvarjanje.

Spoznali so, da z iznajdljivostjo in spretnimi prstki lahko iz že uporabljenih sredstev nastanejo uporabna za kaj drugega. To pripomore k varovanju okolja – vsaj malo, saj so tudi otroci še majhni. Ozaveščanje o tem pa je potrebno tudi nam – velikim.