Prvi šolski dan je prag naše podružnične šole prestopilo 12 prvošolcev. Najprej sta jih prijazno sprejela g. župan in ga. ravnateljica. Župan jim je tradicionalno podaril slovensko zastavo, ravnateljica pa cvetlico, ki bo cvetela le, če jo bodo pravilno negovali – se pridno učili, poslušali učiteljico in upoštevali pravila. Za tem so si ogledali predstavo Črkolandija. Pozdravila jih je tudi učiteljica Maja, ki jih je povabila v učilnico. Tam so jih pričakali ptički, učiteljica pa jim je prebrala pravljico, ki govori prav o njih. Vsak je še izdelal svojega ptička in z njim okrasil vrata učilnice. Vsak prvošolec je tako svojega ptička zamenjal za rumeno rutko in tako res postal pravi prvošolec. Kot se spodobi za konec, jih je čakala še prava sladka malica.