Novo šolsko leto se je komaj začelo, učenci 2. razreda OŠ Poljane in PŠ Javorje pa so v petek, 8. septembra, že imeli naravoslovni dan, katerega datum je že ob koncu preteklega šolskega leta dodelil CŠOD. Odpeljali smo se v Arboretum Volčji Potok, kjer smo pod strokovnim vodstvom celo dopoldne v naravnem okolju – v samem parku poglabljali in pridobivali nova znanja o rastlinah – predvsem o drevesnih vrstah in grmih, delno pa tudi o živalih, kar je bil glavni cilj naravoslovnega dne. Nikakor pa se nismo mogli izogniti razstavam, ki so trenutno postavljene v parku in dnevno privabljajo ter navdušujejo številne obiskovalce ne glede na njihovo starost. Že ob prihodu in sprehodu skozi drevored, nato pa še na koncu, smo si ogledali in se čudili velikanom morskih globin, saj je v parku razstavljenih več kot deset kitov v naravni velikosti (najdaljši med njimi je meril skoraj 25 metrov). Naš pogled so privabljale tudi okrasne gredice še s poletnimi zasaditvami, kjer se še vedno v najrazličnejših barvah bohotijo predvsem različne vrste dalij. Na koncu naravoslovnega dne smo si ogledali še razstavo orhidej, kaktusov in metuljev. Učencem se je zdelo neverjetno in čudovito! Če so nas sredi dopoldneva ogromni dinozavri s svojim premikanjem in nenavadnimi zvoki kar malo prestrašili, pa so nas čisto na koncu, ko smo se sprehodili skozi šotor, popolnoma sprostili ter ponesli v svet domišljije in vsega dobrega iz slame narejeni pravljični junaki – od Rdeče kapice do bikca Ferdinanda.

Ob vseh teh naravnih lepotah in zanimivostih, ki jih ponuja Arboretum ne glede na letni čas, smo pozabili tudi na mraz ter pusto in oblačno vreme, ki nas je spremljalo preko celega dopoldneva. Še dež smo pregnali z dežniki, ki smo jih nosili s seboj. Dopoldne je bilo zanimivo in prijetno tudi zaradi strokovnega vodenja in prijaznih vodičk.

Irma Čadež, vodja ND