Vsako leto se na planinskem pohodu družimo učenci in učitelji okoliških podružničnih šol. Letošnje leto je bila gostiteljica naša podružnična šola Javorje. Gostili smo šest podružničnih šol. Skupaj nas je bilo več kot 200 učencev in 20 spremljevalcev, največ učencev prav z naše podružnične šole. Po uvodnem nagovoru ravnateljice gospe Metke Debeljak, so učenci turističnega krožka naše šole, kot pravi turistični vodniki, goste popeljali po delčku Meteoritkove poti. Gospod Mirko Štibelj nam je povedal kako je našel meteorit in nam pokazal njegovo repliko. Ogledali smo si najdišče meteorita Javorje ter se preizkusili v metanju kamenčkov v tarčo. Pot nas je nato vodila do Grebljice pod Starim vrhom, kjer smo si privoščili malico ter si z zanimanjem ogledali še eno zanimivost – Družinski park Stari vrh, ki nam ga je predstavil gospod Tomaž Ažbe. V prijetnem vzdušju smo se nato odpravili nazaj proti šoli. Veseli smo, da je na naših podružničnih šolah še vedno slišati veselje in smeh otrok, da je čutiti razigranost in povezanost učencev in učiteljev, ki te šole obiskujemo. Veselimo se že naslednjega srečanja.