V četrtek, 4. oktobra 2018, smo se četrtošolci in petošolci odpravili na ekskurzijo na Notranjsko. Najprej smo se ustavili na Cerkniškem jezeru, kjer smo obiskali muzej. Seveda pa smo se najprej okrepčali s prvo malico. Po ogledu dokumentarnega filma smo kmalu bolje razumeli, kaj pomeni presihajoče jezero in kako zgleda v različnih letnih časih. S pomočjo nazorne makete pa smo si razjasnili še zadnje nejasnosti o delovanju jezera.

Po prihodu do Postojnske jame je sledila druga malica in obisk notranjosti jame. Otroci so se z veseljem dali popeljati v notranjost jame, kjer nam je vodič razlagal o njeni zgodovini in stvaritvah, ki obdajajo njene stene. Jamo pa smo prav tako zapustili s pomočjo vlakca.

Zadnja naša postaja je bila pred Predjamskim gradom, kjer smo izvedeli vse o Erazmu, ki se je v gradu skrival eno leto pred oblastmi. Videli smo tudi mučilnico, kuhinjo in jašek, po kateremu so spustili nesrečne obtožence v 60-metrski prepad. In ja, tudi tu smo pomalicali naše zaloge.