V mesecu novembru smo v vrtcu veliko časa namenili dejavnostim v zvezi z zdravo, lokalno pridelano hrano. Otroci so jo spoznavali z različnimi čutili, jo tipali, okušali, poimenovali, se z njo igrali…Zajtrk z medom, maslom in mlekom nam je vsem zelo teknil. Jabolka smo pojedli za malico.

Dopoldne smo z zanimanjem prisluhnili čebelarju Stanetu Tušku, ki nam je povedal veliko zanimivega o čebelah.Obiskal nas je tudi čebelar Štefan Inglič, ki nam je razložil, da je čebela kranjska sivka črne in sive barve. Našo Tajdo smo oblekli v kostum kranjske sivke, ki ga je prinesel s seboj. V spomin na ta dan je vsak otrok dobil še štampiljko in nalepko.

Preostanek dopoldneva smo ustvarjali čebelice in izdelali plakat, vse skupaj pa smo postavili na ogled v garderobi.