Minulo sredo, 27. 3. 2019, se je v Javorjah odvila pomladna prireditev.  Prireditev, katere se vsako leto veselijo tako starši, kot tudi otroci, saj na njej predstavijo svoj delček v mozaiku minulega dela.

Prireditev so otvorili Javorski pevci s pesmima Tja gor čez Javorje in Oglarsko.

Rdečo nit prireditve so vodili ponosni nosilci Zlatega priznanja Turistične tržnice, ki so skozi celoten program obiskovalcem predstavili svoje delo Zdravilkova domača lekarna.

Otroci vrtca in učenci so se predstavili z gledališko igrico Izgubljena rokavička, s pesmijo, plesom, recitacijami in mladimi glasbeniki.

Prireditev je zaključil  otroški pevski zbor pod vodstvom Matjaža Slabeta in nagradnim vprašanjem škrata Zdravilka, ki je srečnežu, ki je pravilno odgovoril na nagradno vprašanje prineslo čudovito nagrado: Spominek našega kraja – mali nahrbtnik s smrekovim mazilom, ogljem in zgodbo o nastanku le tega s katero so se predstavili tudi na Turistični tržnici.