V torek, 14. 5. 2019, smo se na matični šoli udeležili tekmovanja v obvladanju kolesa, tako v teoriji kot tudi v praksi. Za začetek smo morali dokazati, da obvladamo znake, različna križišča, pravilo srečanja in ostale učenje stvari, ki jih morajo poznati pravi vozniki.

Nato je sledila vožnja na postavljenemu poligonu, kjer so otroci v varnem okolju dokazovali spretnost in znanje v natančnosti, vožnji po ozkih poteh, vožnji z eno roko in pravočasnem ustavljanju. Otroci so bili strokovno ocenjeni na podlagi pravilnika, ki je določal točno odbijanje točk za različne napake.

Najtrši oreh nas je čakal na koncu, ko smo zaokrožili po pravi cesti po Poljanah. Tam so na vsaki kritični točki stali ocenjevalci, ki so budno spremljali dogajanje na cestah in odločali o pravilnosti izpeljanega križišča. Na koncu so sešteli vse točke in določili zmagovalce. Mi smo se odrezali odlično, saj smo dosegli prvo in drugo mesto v kategoriji podružničnih šol.