Na prvi šolski dan, je v Javorjah prag šole prestopilo 13 prvošolcev, ki so pogumno zakorakali na novo pot. Zbrali so se v telovadnici, kjer jih je pozdravila ga. ravnateljica Metka Debeljak. Obiskala sta jih župan g. Milan Čadež in podžupan g. Anton Debeljak. Od njiju so v dar dobili slovensko zastavo. O varnosti v prometu pa jim je nekaj besed spregovoril tudi policist g. Aleš Demšar. Sledila je zabavna lutkovna predstava o prvem šolskem dnevu. Po končani predstavi smo poiskali našo učilnico. Prvošolci so izdelali male navihane pošasti in jih zamenjali za rumeno rutico, ki jo bodo pridno nosili celo šolsko leto. Kuhar Matej pa jim je, kot se za prvi šolski dan spodobi, pripravil čisto posebno malico. Dan je bil lep in želimo si, da bi se tako lepo imeli celo šolsko leto in da bi nam ta dan ostal v najlepšem spominu.