Na megleno četrtkovo jutro, 26. 9. 2019, smo se z učenci PŠ Javorje odpravili na prvi športni dan.

Pot nas je vodila v Lučine, na tradicionalno srečanje podružničnih šol. Bilo nas je preko 200 učencev s spremljevalci. Ob prihodu so nas nagovorili vodja podružnične šole Martina Jelovčan, župan Milan Čadež in ravnatelj OŠ Gorenja vas Izidor Selak.

Učenci so ob zvokih kitare zapeli šolsko himno, nato pa nam prebrali nekaj zanimivosti kraja.

Dolga kača pohodnikov se je vila proti Sivki, kjer smo se kmalu prebili skozi meglo in ob malici uživali v razgledih. Ob povratku smo si ogledali domačijo Pr’ Kovač, kjer sta nam tamkajšnji gospodar in njegov sin razkazala domač muzej starih predmetov in povedala veliko zanimivosti s starih časov.

Po ogledu smo se posladkali z dobrotami, ki so jih za nas pripravile učiteljice podružnične šole Lučine in osebje domačije Pr’ Kovač in se nato polni lepih vtisov z avtobusom odpravili proti Javorjam.