V oktobru smo učenci vseh razredov obiskali gasilce. Tokrat smo se dobili na novi lokaciji. Veliki garaži pod šolo, kjer imajo parkiran svoj gasilski tovornjak. Za obisk smo se posebej pripravljali že v prejšnjih dneh, saj smo za njih umetniško ustvarjali na temo gasilcev. Umetnij so se zelo razveselili in jih razstavili na njihovem »tunelu«, ki ga uporabljajo za vaje pred tekmovanji. Seveda so se otroci skozi tunel tudi sami pogumno podali  in si ogledali razstavo slik predhodnih umetnikov. Gasilci so nam nato razkazali gasilski tovornjak in kombi za interventno pomoč, vso njuno potrebno opremo in dali učencem možnost da sedejo na njihove sedeže in se za trenutek počutijo kot pravi gasilci. Njihova poslušnost in velik interes je bil poplačan z gasilsko sireno in sladko pozornostjo.