V tednu otroka smo v mlajši skupini imeli zanimive dejavnosti. Nekatere dejavnosti so bile tudi skupne s starejšo skupino.

Vsak dan po zajtrku,  smo se vsi otroci zbrali v igralnici starejše skupine in prisluhnili eni izmed zgodb z jesensko vsebino, ki smo jih prebirale vzgojiteljice. V torek smo se odpravili na obisk v učilnico 1. razreda, kjer smo si ogledali lutkovno predstavo »Zrcalce« (G. Vitez), v izvedbi prvošolcev.

Igra je bila glavno vodilo tekom tedna. Otroci so se igrali tako z namiznimi igračami, kot tudi po kotičkih. Igrali so se  v obeh igralnicah in tako navezovali oz. vzdrževali prijateljske vezi.

Izvedli smo prvi obisk v telovadnici v tem šolskem letu, kjer so se otroci vozili s poganjalci oz. vozili ter izvajali naravne oblike gibanja na blazinah (plezanje, plazenje, skoki…).

Poskrbeli smo za dekoracijo panoja v garderobi in za zaključek tedna izdelali ježke.

V tem tednu nas je toplo vreme vabilo v naravo, spoznavali in poimenovali smo jesenske darove in izkoristili bivanje na vrtčevskem igrišču z igro v peskovniku in na igralih.

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Barbara Primožič.