Zadnja sreda v oktobru je bila gasilsko obarvana. Na šoli smo skupaj z gasilci PGD Javorje izvedli vajo požarne varnosti.

V šolski kuhinji je zagorelo in vsi učenci, otroci iz vrtca, učitelji, vzgojitelji, čistilka in kuhar smo morali čim hitreje zapustiti šolo in se umakniti na varno, na zbirno mesto. K sreči je bila samo vaja, ob kateri smo se naučili ali ponovili kako ravnati v primeru požara.

Kasneje ta dan smo obiskali Javorske gasilce v njihovih prostorih. Pokazali so nam gasilsko opremo, gasilski tovornjak in kombi za interventno pomoč. Obnovili smo znanje gašenja z gasilnim aparatom, se usedli v kabino gasilskega tovornjaka in na koncu, kot čisto pravi gasilci gasili z vodo in gasilsko cevjo.

Zapisali učenci novinarskega krožka