Tretji petek v novembru je že tradicionalno namenjen slovenski, lokalno pridelani hrani in seveda tradicionalnemu slovenskemu zajtrku. V vrtcu se o zdravi hrani in zdravem načinu prehranjevanja in bivanja veliko pogovarjamo, temu so namenjene številne aktivnosti preko celega leta. Otroci tako svoja znanja nadgrajujejo in preko lastnih izkušenj pridobivajo tudi nova. Zajtrk iz mleka, masla, medu in jabolka je otrokom ljub in ga vedno z veseljem zaužijejo.

Letos smo praznično pripravili mize, jih okrasili s prtički in svečkami. Otroci so se potrudili,  da so hrano zaužili počasi, kulturno in uporabljali vljudnostne izraze, če so želeli dodatek. Po zajtrku smo spoznali nekaj čebelarske opreme. Najbolj atraktivna je bila zaščitna obleka, ki je nekoliko spominjala na astronavtsko opremo. Otroci so si jo lahko nadeli, zabavali pa so se tudi  ob gibalni igri Čebelice. Prisluhnili in zraven zapeli smo Slavkovem Čebelarju ter se  naučili prstno igro Tukaj je panj in s prstnimi barvami ustvarili cel panj čebel .