V mesecu novembru smo v vrtcu Javorje izvedli projekt Eko-paket. To je projekt, na podlagi katerega smo sodelovali z domačim okoljem. Otroci so od doma prinašali Tetra Pake oziroma t.i. »odpadne KEMS« sokov in mleka. Ko se jih je nabralo dovolj, smo pričeli z izdelovanjem skulpture krave. Otroci so bili aktivni in ustvarjalni pri izdelavi. Zlagali so Tetra Pake v obliko krave ter sodelovali pri prekrivanju le-teh s cestnim filcem. Spoznali so, da za izdelavo krave lahko uporabimo tudi notranjost Tetra Pakov, ki so jih pobarvali z akrilnimi barvami. Otroci so se za zaključek Eko-paketa tudi fotografirali in bili veseli ter ponosni, da so sodelovali pri izdelavi skulpture »naše« krave. Neuporabljene “odpadne KEMS” smo nato odnesli v zabojnik za embalažo in se tako seznanili, v kateri zabojnik tovrstne odpadke odlagamo.

V okviru projekta pa so bile izvedene tudi druge dejavnosti, ki so se nanašale na to temo. Podrobneje so spoznali knjigo »Bela pot« (B. Majer) in se seznanjali o poti mleka, mlekarni, mlečnih izdelkih…Preuredili smo kotiček s knjigami na temo, se pogovarjali o zgradbi krave, izdelali plakat o mlečnih izdelkih…Obiskali smo bližnjo kmetijo z domačimi živalmi in ob tradicionalnem slovenskem zajtrku pili domače mleko.

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Barbara Primožič

.