PTICE

V mlajši skupini smo v mesecu januarju imeli temo o ptičkih. Na podlagi plakata so otroci spoznavali zgradbo ptic, nekaj osnovnih ptic (kukavica, vrabček, sova…) ter njihovo oglašanje. Oglašanju ptic smo prisluhnili na zvočnem posnetku in na sprehodih.

Poskrbeli smo, da ptički v teh zimskih dneh niso lačni. Vsak otrok je pripravil svojo ptičjo pogačo iz arašidovega masla in semen in jo izobesil v domačem okolju. Izdelali smo ptičjo hišico iz plastenke, jo napolnili s ptičjimi semeni in jo izobesili na vrtčevsko igrišče.

Naučili smo se novo pesem »Vrabčkova zimska pesem« (M. Voglar). V knjižnem kotičku so si otroci ogledovali slikanice in kartonke o pticah. Vsebini zgodb so prisluhnili v jutranjih krogih ali med počitki.

Prispevek je zapisala vzgojiteljica Barbara Primožič.