Tako kot vsako leto smo tudi letos praznovali dan, ko se ptički ženijo. Večina otrok ta običaj pozna že od doma, vsi pa nimajo te izkušnje. Ker se nam v vrtcu zdi pomembno, da se ti običaji ohranijo in da jih otroci poznajo, vsako leto ta dan praznujemo tudi v vrtcu. Izvedli in pripravili smo več dejavnosti, skozi katere so otroci spoznali nekatere  vrst ptic, poslušali njihovo oglašanje na zvočnih posnetkih in na sprehodih, opazovali in iskali smo ptičje krmilnice po vasi Javorje…Otroci so si ogledali kratko lutkovno predstavo Razvajeni vrabček in prepevali pesmice, ki pojejo o ptičkih. V ponedeljek, dan po Gregorjevem pa smo seveda skrbno pregledali večino grmičkov in dreves v okolici vrtca in na veliko veselje otrok smo seveda tudi našli, kar smo iskali:)

.