V letošnjem šolskem letu smo pravkar zaključili s programom za predšolske otroke NEON – Varni brez nasilja. Izvajalki vzg. Mateja Matjašec in vzg. Tanja Peternel sta otrokom v štirih delavnicah predstavili varno vedenje v vsakdanjih situacijah, pogovarjali so se o čustvih, pravicah, da so varni, močni, svobodni, samozaščitnem ravnanju in preventivnih strategijah …Preko iger vlog, lutk ter pogovora so otroci spoznali kako ravnati v določenih situacijah, v katerih se lahko znajdejo. Otroci so odlično sodelovali in pridobili veliko koristnega znanja. V igralnici smo uredili  NEON kotiček, kjer so se otroci večkrat ustavljali in o temah, ki so jih obravnavali, pripovedovali še preostalim otrokom v skupini. Ob koncu so prejeli potrdilo o sodelovanju in majhno pozornost s strani  Tanje in Mateje.