Na hladen in vetroven dan smo v vrtcu vrtnarili. V maju je bilo letos veliko takega vremena. :)Na naše povabilo, da nas obišče v skupini, se je prijazno odzvala Valova mami, ki je po poklicu vrtnarka.

Pokazala nam je nekaj pripomočkov, ki jih uporablja pri svojem delu. Potem so se dela lotili  še otroci. Vsak je dobil lonček, ga napolnil z zemljo, posadil seme, vse skupaj zalil in postavil na okensko polico. Otroci so lahko izbirali med semeni kapucinke, buče in kozmeje. Opazili smo, da se semena med seboj zelo razlikujejo in da je seme kozmeje zelo drobno. Lončke s semeni so otroci odnesli domov, kjer bodo dnevno opazovali, kaj se bo iz njih razvilo. Ob skrbnem zalivanju seveda.

Valovi mami Maji pa se na tem mestu zahvaljujemo za pripravljenost in skrbno izvedeno delavnico.