Spomladanski sprehodi, sajenje, pogovori o poletju in poletnih dogodivščinah so nas pripeljali do konca šolskega leta.

Vsi otroci so se z veseljem pripravljali na nastop. Veliko smo prepevali. Na plakat smo narisali besedilo pesmi, tako da so se ga otroci zelo hitro naučili. Tudi besedilo za predstavo Trije metulji so hitro osvojili.

Prišel je dolgo pričakovani dan. Predvsem za predšolske otroke je bilo to nekaj posebnega- zadnji vrtčevski nastop pred starši. Starše so otroci pospremili v telovadnico, sami pa so prišli na hodnik, da smo vzeli potrebne rekvizite. Najprej so nastopili najmlajši in z Barbarino pomočjo zapeli nekaj pesmic. Po besedah staršev so bili »prov prisrčni«. Medtem so se starejši otroci spremenili v metulje in z veseljem in ponosom odigrali predstavo. Zapeli so pesem »Konec našga vrtca je«, z našimi štirimi »maturanti« na čelu. Izvedli so tudi prstno igro Miška in krt   in glasno zapeli še pesmico Mravlja in polž. S  tem se je uradni del nastopanja zaključil. Posladkali smo se še sokom in piškoti,  otroci pa so dobili tudi sladoled.

Vam staršem se zahvaljujemo za vse prijazne in spodbudne besede in seveda tudi za lep šopek in prigrizek.

Prispevek je napisala vzg. Tatjana Tolar