“Zakaji in zatoji radovednosti” so nas vodili skozi teden otroka, ki je potekal od 2. do 8. oktobra. Teden smo učenci od 1. do 4. razreda pričeli s kulturnim dnevom. Poslušali smo pesem Roka Terkaja in Igorja Sakside o računalniku Vediju ter začeli razmišljati o tem, kaj nas najbolj zanima.

V nadaljevanju smo iskali odgovore na vprašanja o otrocih 3. nadstropja, ki se borijo z zahrbtno boleznijo. Za njih smo tekli in zbirali informacije o otroškem raku.

Nadaljevali smo s tekom za odgovori na velika vprašanja, kvizom in oblikovanjem plakatov

Zaključili smo z razstavo plakatov na hodniku šole ter celotedenskim iskanjem odgovorov nanje.

Tudi petošolci so se pridružili razmišljanju o “zakajih” in zapisali nekaj zanimivih odgovorov na vprašanja, ki si jih lahko ogledate spodaj.