Tudi letošnje srečanje podružničnih šol je bilo prepleteno s smehom in veseljem otrok, ki prihajamo iz šestih manjših okoliških šol – Sovodnja, Lučin, Črnega Vrha, Vrha Svetih treh kraljev, Šentjošta in Javorij. Družilo se nas je okoli 200 učencev in učiteljic, naša šola je bila zopet najštevilčnejša.

Letošnji gostitelji so bili učenci in učiteljice PŠ Šentjošt, ki so nam pripravili zanimiv pohod z lovci LD Šentjošt. Po uvodnem nagovoru ravnateljice OŠ Polhov Gradec in vodje PŠ, nas je pot vodila do lovske koče, kjer so nas pozdravili lovci in nam predstavili njihovo delo in živali, ki živijo v gozdovih v naši okolici. Z zanimanjem smo prisluhnili zanimivostim in pobožali nagačene živali.

Lovci so nas pogostili s sokom in napolitankami, učenci in učiteljice pa s sladkimi ježki. Domov smo, poleg znanja in misli na nova poznanstva, odnesli še pobarvanko in knjižico, ki so nam jih podarili lovci.

Druženje nam je bilo zelo všeč in že komaj čakamo, da se prihodnje leto odpeljemo na malce bolj oddaljen hrib. 😉