Jesenski plodovi nam prinašajo veliko možnosti za igro v vrtcu. Divji kostanj smo s starejšo skupino nabrali, buče pa so otroci prinesli od doma. Otroci so z divjim kostanjem tiskali, se z njim igrali s kuhinjskimi pripomočki in pa tudi na vrtčevskem igrišču. Starejša skupina je na pohodu nabrala tudi pravi kostanj, tako da smo si privoščili kostanjev piknik. Buče so otroci primerjali med seboj, jih potežkali ter pripravili razstavo pred vhodom vrtca, skupaj s ptičjim strašilom. Srečali so se z razvrščanjem, ko so sličice obeh jesenskih plodov razvrščali na plakat. Obe skupini sta si ogledali lutkovno predstavo »Razbita buča« (ruska ljudska) s prav posebnimi lutkami – senčnimi. Tudi otroci so se preizkusili v vlogi igralcev. Bučo, ki je na predstavi »padla« na tla smo izdolbli in oblikovali strašilo.

Prispevek je napisala vzg. Barbara Primožič