Kruh, osnovno živilo, ki ga uživamo dnevno in si brez njega skoraj  ne predstavljamo obroka oziroma zajtrka. Otroci imajo kruh radi, v vrtcu ga  imajo na voljo vsak dan. V skupini Zvezdice smo spoznavali kako pridemo do kruha – od zrnja do kruha. Prebirali smo pravljice Rdeča kokoška, Melje, melje mlinček, Bogata in uboga sestra…Najbolj pa so otroci uživali v peki kruha. Vsak otrok je od doma prinesel lonček moke – bele, polbele, polnozrnate, pirine…Napisali oz. narisali smo recept s sestavinami, ki jih potrebujemo. S skupnimi močmi smo zamesili testo iz moke, soli, vode in kvasa. Da nam je čas  hitreje minil smo se  med tem, ko je kruh vzhajal, igrali igro ” Ali je kruh pečen?” Vzhajana hlebčka smo odnesli v kuhinjo, da nam jih je kuhar Matej spekel.

Ko smo se vrnili s sprehoda je že na hodniku mamljivo dišalo po kruhu. Komaj smo čakali, da ga poskusimo. Ker je bil ravno čas kosila, smo si ga privoščili zraven enolončnice. Bil je zelooo dober.

Otroci so predlagali, da bi ga lahko pekli kar vsak dan.