V skupini Zvezdice imamo ob petkih dan, ko spoznavamo različne poklice. Tako smo spoznali že naslednje poklice:  knjižničar, pek ter zdravnik. Otroci so o teh poklicih že nekaj vedeli sami, informacije smo iskali v knjigah in na spletu, nekateri otroci imajo starše v teh poklicih. Najraje pa so se igrali igro vlog, kjer so sami prevzeli različne naloge. Tako smo pripravili knjige za izposojo in se igrali knjižnico. Ob tradicionalnem slovenskem zajtrku smo se igrali pekarno. Vzgojiteljica Tatjana je pripravila pekovske izdelke kar iz purpena in igra je lahko stekla. Tudi igra vlog Pri zdravniku je otroke zelo pritegnila. Prav vsi dojenčki so zboleli in v čakalnici je bila kar velika gneča:)

Otroci tako na njim lasten način, preko igre spoznavajo različne poklice in se ob tem tudi učijo.

Pri zdravniku

V knjižnici