Kulturni dan smo pričeli v šoli in se spomnili umetnikov, ki živijo oz. so živeli in ustvarjali v našem kraju in okolici. Za tem smo se odpeljali v Poljane in si tam ogledali Šubičevo hišo, rojstno hišo slikarjev Šubic. Navdušila nas je njihova slikarska oprema, spomnili smo se znanih umetnij ter se sprehodili skozi čas v katerem so živeli.

Ustvarjali smo tudi karikature pod vodstvom g. Borisa Oblaka. Naučil nas je, kako lahko hitro in hkrati enostavno ustvarimo preprosto karikaturo. Narisal je tudi nekaj karikatur naših sošolcev.

Ko smo se peš sprehodili do središča Poljan, smo med potjo videli vse izdelke slikarjev Šubic, o katerih nam je pripovedoval kustos v njihovi hiši. Videli smo tudi ostanke stare Poljanske cerkve.