Od srede do petka se je skupinica otrok, ki so stari od štiri do pet let odpravila na kmetijo Pr Ožbet. Muhasto vreme, ki je bilo bolj podobno pozno jesenskemu kot poletnemu, nam ni pokvarilo vzdušja. V prijetni družbi vrstnikov in vzgojiteljic  iz poljanskega vrtca smo preživeli tri nadvse zanimive dni. Čeprav je večina otrok iz kmečkega okolja, je bilo posebno doživetje pomagati pri košnji trave, molži, opazovanju živali čisto od blizu, jahati konja, peči kruh, zakuriti ogenj, se peljati s traktorjem po travo…Zadnji dan smo lahko še bolj izkoristili igrala na vrtu, saj je končno posijalo tudi sonce. Otroci domotožja niso imeli, saj se je ves čas nekaj dogajalo.

Ob odhodu domov so se otroci strinjali, da je na kmetiji je res lepo, doma bo pa  po treh dneh še lepše:)

Prispevek je napisala vzg. Antonija Dolenc