V vrtcu smo se pogovarjali o jeseni , njenih značilnostih in tako je beseda nanesla tudi na jabolka. Otroci so se o pomoči slikopisa mimogrede naučili deklamacijo Jabolko, ki so jo radi ponavljali in utrjevali. Dogovorili smo se, da bodo za domačo nalogo prinesli v vrtec vsak eno jabolko. V treh dneh so tako vsi opravili domačo nalogo😊.

Jabolka smo razvrščali, jih šteli, urejali po debelini, barvi…Narisali smo vsak svoje jabolko in z risbicami okrasili igralnico. S polovico jabolka smo tiskali  na blago in tako spoznali novo likovno tehniko.

Na vprašanje kaj bi še lahko naredili iz jabolk, so otroci odgovorili: smuti, jabolčno pito in jabolčni zavitek. Po glasovanju je največ glasov dobila jabolčna pita. Odločitev je padla in v sredo smo tako celo dopoldne mesili, gnetli, rezali. ..Ko smo se vrnili iz sprehoda je iz kuhinje omamno dišalo. Naša jabolčna pita je bila pečena. Privoščili smo si jo po kosilu, za sladico. Zelo je bila dobra in nič je ni ostalo😊