Jesen nas je že obiskala in v vrtcu je ta dan  vsako leto nekaj posebnega. Letos smo praznovali skoraj ves teden:)

V ponedeljek smo izkoristili lepo vreme in se po zajtrku odpravili na dolg sprehod. Otroci so opazovali jesensko naravo in opazili vrsto sprememb. Na poti proti gozdu smo nabirali listke, jabolka, hruške, šipek, jesenske rože…V gozdu je bilo polno želoda, našli smo kostanj v ježicah, gobe. Otroci so uživali v igri z naravnimi materiali in v gozdu gradili hišice, žagali drevesa…nabrali smo polno košaro različnih plodov in jih odnesli s seboj za igro.

V torek smo se igrali s koruzo in jo ličkali, deklice so si izdelale ogrlice iz koruze in šipka, mlajši so se igrali s slanim testom in plodovi.

V sredo smo prebrali knjigo Repa velikanka, jo dramatizirali – repo smo komaj izvlekli iz zemlje, prav vsi otroci so morali poprijeti, če ne, nam ne bi uspelo. Starejši otroci so zgodbo tudi narisali, iz volne pa smo izdelali repe velikanke in z njimi okrasili pano v garderobi.

Otroci so se strinjali, da je jesen res lep čas.

.