Na prvi šolski dan je prag naše šole prvič prestopilo osem prvošolcev. Z nasmehom na ustnicah so razigrani prišli na sprejem. Na šoli so jih pričakali učiteljica Mateja Tušek, ga. ravnateljica Metka Debeljak, župan g. Milan Čadež, g. policist Sebastjan Mirnik in prav poseben gost, g. Anton Kosmač, udeleženec letošnjih olimpijskih iger. Župan jim je podaril slovensko zastavo. Ogledali so si predstavo, ki sta jo pripravila g. Peter in ga. Tina Mlinar Rozinger. Po končani predstavi pa so skupaj z učiteljico izdelali ježka prijateljstva, ki krasi vrata naše učilnice. Dobili so rumene rutice in darilce od učiteljic, ki jih bodo poučevale v letošnjem šolskem letu. Razigrani in polni navdušenja so se skupaj s starši odpravili domov. Upamo, da se bodo imeli na naši šoli lepo in jim bo prvi šolski dan ostal v najlepšem spominu.