V ŠOLO, NAŠO ŠOLO,
RADI POHITIMO.
V ŠOLI, NAŠI ŠOLI,
PRIDNO SE UČIMO.

KDOR RAD V ŠOLO HODI,
MNOGO VE IN ZNA.
ZNANJE PA JE BOLJŠE,
KAKOR KUP ZLATA.

(Stana Vinšek)

Danes, na prvi šolski dan, je v Javorjah prag šole prestopilo osem novih malih učenjakov. Zbrali so se v telovadnici, kjer jih je pozdravila ga. ravnateljica Metka Debeljak. Od g. župana Milana Čadeža so v dar dobili slovensko zastavo. Kot zavedni Slovenci jo bodo skupaj s starši izobesili ob državnih praznikih. Da je bil začetek šolanja še bolj zanimiv, smo v goste povabili g. Petra in ga. Tino Mlinar Rozinger, ki sta nas navdušila s spredstavo o Veveričku posebne sorte. Po končani predstavi smo poiskali našo učilnico in tam nadaljevali. Prvošolci so izdelali želode in jih zamenjali za rumeno rutico, ki jo bodo pridno nosili celo šolsko leto. Vsak učenec je v dar od učiteljic dobil tudi bralni kazalnik s posvetilom. Kuharica Bernarda pa jim je, kot se za prvi šolski dan spodobi, pripravila čisto posebno malico. Dan je bil lep in želimo si, da bi se tako lepo imeli celo šolsko leto in da bi nam ta dan ostal v najlepšem spominu.