Danes smo učenci 1., 2. in 3. razreda postali krojači in šivilje. V šolo smo prišli s šivankami in sukancem v roki ter komaj čakali, da začnemo šivati. Na obisk smo povabili ga. Sonjo Rupar, šiviljo po poklicu, ki nam je predstavila delo šivilje in pripomočke, ki jih potrebuje za šivanje. Videli smo pravi šivalni stroj, različne sukance in šivanke, gumbe, blago in še mnogo drugih zanimivih stvari. Ker je letošnje leto v znamenju praznovanja obletnice naše šole, nam je predstavila tudi nekaj oblačil, ki so jih otroci nosili v starih časih. Pokazala nam je, kako se izdela predpasnik za dečka in deklico – take so nosili včasih, ko so prihajali v šolo. Po predstavitvi smo še sami zavihali rokave. Učenci 1. razreda smo pretikali šivanko skozi javorjev list iz papirja, učenci 2. razreda smo sešili podstavek za skodelico, učenci 3. razreda pa smo naredili lutko Javorčka – maskoto naše šole. Med ustvarjanjem smo bili zelo vztrajni in nastali so čudoviti izdelki, ki si jih boste lahko tudi pobližje ogledali…