Na prelepo sončno soboto, 14. aprila, smo učenci turističnega krožka v sodelovanju s TD Stari vrh pripravili 2. pohod po Meteoritkovi poti. Pred pohodom smo v šoli pripravili del kulturnega dne. Spoznavali smo umetnike našega območja, katere smo tudi poimenovali in predstavili na novih informacijskih tablah. Učenci 1. in 2. razreda so nato izdelovali slike z motivom Zamorke, ki jo je naslikal Anton Ažbe, učenci 3. in 4. razreda so narisali risbe Tretješolca, ki ga je narisal Peter Jovanovič, učenci 5. razreda pa so dokončali koliščarske hišice. Nastali so res čudoviti izdelki, ki že krasijo naše preddverje.

Na pohodu se nam je pridružilo veliko staršev in ostalih krajanov Javorij. Predstavili smo nove informacijske table, ki bodo pohodnika vodile po poti. Na najvišji točki pohoda so pohodniki lahko spoznali Krekovo knjižnico, posegli po knjigah naših umetnikov ter si ogledali našo čudovito okolico. Sodelovali so tudi pri zabavnih  igrah in si prislužili lepe nagrade. Hvala vsem, ki ste nam kakorkoli priskočili na pomoč pri izvedbi letošnjega pohoda. Preživeli smo čudovit dan v naravi in dobri družbi.