V okviru projekta so otroci spoznali, da nam Javorje z okolico ponuja kar nekaj vodnega bogastva. Ogledali smo si dva slapova:  slap »Jejduc« v Dolenčicah ter slap »Podrancka« v Žetini. V bližnji okolici vrtca je izvir pitne vode ter nekaj potočkov. Na nekaterih potočkih so postavljeni mlinčki. Otroci so mlinčke izdelali iz lesa ter na potočku »Murušk« preizkusili njihovo delovanje.

Navdušili so se nad zdravilnimi rastlinami ter spoznali njihov namen in pomen. Zdravilne rastline so pridno nabirali in si pripravili pravo čajanko. Iz posušenih zdravilnih rastlin so pripravili svoje čajne vrečke, postavljene v skodelice iz das mase, ki jih bodo ob zaključku razstave odnesli domov.

Fotografije dejavnosti ter izdelke otrok smo razstavili v naši garderobi. Otroci so staršem, učencem in zaposlenim PŠ Javorje veselo podoživljali vse dejavnosti.

Otroci so na zanimiv, prijeten ter na podlagi lastne aktivnosti spoznali bogastvo vode za naše telo in zdravje.

Prispevek je zapisala:  vzgojiteljica Barbara Primožič.