V vrtcu v Javorjah, v skupini Zvezdice nadaljujemo z delavnicami, kjer se lahko naučimo kaj novega, posebnega.  V ta namen vedno povabimo koga na obisk, tokrat je bila to Ukrajinska slikarka Svetlana Ševčenko. Z otroki smo se se že prej  pogovarjali o Ukrajini, jo poiskali na zemljevidu, spoznali zastavo in poslušali himno. Otroci so vedeli, da je zdaj v Ukrajini vojna. Prav tako so bili seznanjeni, da je veliko ljudi pred grozotami vojne moralo zbežati, da so zdaj begunci po različnih državah po svetu. Svetlana zdaj živi z mamo v Četeni Ravni in se je našemu vabilu z veseljem odzvala. Malo jo je skrbelo, ker ne govori še čisto dobro slovensko, a je bil njen strah odveč. Otroci so jo zelo dobro razumeli, saj je njena slovenščina, ki se jo uči na tečajih, odlična.

Otrokom je pokazala nekaj svojih slik, slikarske pripomočke… Z otroki je nato skupinsko slikala zasneženo zimsko pokrajino. Ob njenih navodilih, pomoči, če je bila potrebna, so nastale čudovite zimske slike. Otroci so uživali, gospa Svetlana prav tako:) Slike sedaj krasijo našo garderobo, Svetlana pa je obljubila, da nas bo še enkrat obiskala in z nami ustvarjala. Komaj čakamo:)