V skupini Zvezdice smo mesec februar namenili spoznavanju umetnikov, ki so delovali ali še delujejo v naših krajih. Spoznali smo slikarja Antona Ažbeta. Obiskali smo njegovo rojstno hišo in spominsko sobo ter si ogledali spomenik.

Umetnika Petra Jovanoviča so si otroci zapomnili po njegovih delih. Ugotovili smo, da je na šoli kar nekaj njegovih risb, v preddverju šole stoji  kip in v učilnici 5.razreda celo njegova freska. Fresko smo opazili še na župnišču  in na gasilskem domu.

Omenili smo še pesnika  Franceta Prešerna. Poslušali in peli smo slovensko himno. Naj povem, da jo otroci zelo dobro pojejo in se ob predvajanju ali petju tudi kulturno obnašajo. Narisali smo slovensko zastavo ter na sprehodu opazovali na koliko hišah so jo ob kulturnem prazniku izobesili.

V torek smo se udeležili kulturne prireditve na naši šoli, ki so jo pripravili učenci 4. razreda in tako slovesno zaključili kulturni teden.