Septembra smo dobro izkoristili tople sončne žarke in skozi mesec opravili tri pohode, na katerih nismo zgolj hodili, temveč tudi raziskovali naravo, spoznavali drevesa, nabirali jesenske plodove, beležili opažene metulje… Na prvih dveh pohodih smo obiskali Podvrh, podali pa smo se po dveh različnih poteh. Na poti do cilja smo se srečali z razgibanim terenom, nemalokrat smo prestopali in preplezavali različne ovire, kot so podrta debla in manjše skale. Otroci so hitro, sami od sebe ali preko opazovanja drugih, prišli do rešitve prečenja ovir. Obe poti pa sta nas pripeljali do Bernardine počitniške hišice, kjer smo se sploh imeli zelo lepo. Tam smo se okrepčali z malico, se igrali in razgibavali: tekli, se lovili, gugali, igrali badminton in se veselili.. Tretja pot nas je vodila na Maln, tudi na njej ni manjkalo zanimivosti: šli smo mimo izvira v gozdičku ob cesti, Bernarda nas je seznanila z zgodbo o mlinu, tudi tokrat smo našli veliko jesenskih plodov, ki so otroke zelo razveselili. Bivanje na prostem nas sprošča in polni z energijo, zato upamo še na veliko sončnih dni, ki jih bomo lahko preživeli v naravi.

Prispevek je napisala vzg. Urška Lotrič